Přesun na obsah

Dnes je 25.9.2021

Svátek má Zlata

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

září 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Dramatický kroužek pro mládež

a jeho hry

Zozole

Rok 2013 a 2014 tentokrát přinesl něco trošku jiného než divadelní hru. Mládežníci se rozhodli, že natočí krátký film. Jedná se o autorskou detektivní grotesku natočenou výhradně v prostorách fary a oratoře v Újezdě.

 

Lumpacivagabundus

Pátá hra tohoto nadějného souboru se dostává do roviny velmi těžké. Po řadě pohádek přichází konverzační komedie od rakouského dramatika J. N. Nestroye. Pojednává o osudu (který řídí zlý duch Lumpacivagabundus) tří tovaryšů, kteří vyhrají velké peníze. Hra se zamýšlí nad tím, zda mohou tyto peníze udělat člověka lepším, nebo ne.

Hra se odehrála 10. a 17. listopadu 2012. Na každé představení přišlo asi 120 diváků.

 

článek  fotogalerie

scénář

 

Třetí sudba

Čtvrtá hra mládežnického souboru přináší komediální pohádku Třetí sudba, v níž se opět utká dobro se zlem. Pohádka může odpovědět na otázku, zda osud lze změnit nebo ne... Premiéra je stanovena na 12. března 2011. Jednu z repríz jsme odehráli i v Kroměříži, a to 2. října 2011.

 

článek  fotogalerie

scénář

 

Tři zlaté zuby děda Vševěda

Hra, respektive parodie na klasickou pohádku. První celovečerní samostatné vystoupení našich mládežníků. Hra Zdeňka Kozáka přinesla nečekaný úspěch. Publikum kladně kvitovalo nejen textové zpracování hry ale také herecké výkony a kostýmové ztvárnění pohádkových bytostí. Jevištní zázraky, kterých je v této pohádce bezpočet, naplňovaly diváky úžasem. Závěrečné čtyřnásobné zásnuby daly valentýnskému večeru tu pravou tečku.

14. února 2010 si zapamatuje hodně lidí. Představení vidělo na 100 diváků. A hercům se zmenšil pocit, že hrát neumějí a příště se máte opět na co těšit! epríza se odehrála o měsíc později 13. března a sál byl opět naplněn k prasknutí.

 

článek  fotogalerie

scénář

 

Sůl nad zlato

Druhá hra, kterou se mládež rozhodla hrát byla pohádka. Jistě všichni znají televizní verzi, ale divadelní zpracování je úkol trošku jiný. Ve třech dějstvích nás herci provedli celou pohádkou, která měla i mimořádné herecké obsazení. Nejkrásnější princeznu Šárku zahrála jihoamerická herečka z Carracasu Mariana González. Hra byla uvedena 14. prosince 2008. Přeplněný sál velmi vřele ocenil herecké výkony našich začínajících hereckých nadějí.

 

článek  fotogalerie

scénář 

 

Vondráčkova studna

Újezdská mládež začala pociťovat touhu po seberealizaci. A kde jinde se pořádně ukázat než na pódiu? Zde i ti nejotrlejší dostávají stejnou trému jako ti nejtišší ze všech. A jelikož mládež navštěvovala divadelní hry újezdského "cimrmanova" kroužku, tak si nakonec vybrala hru Vondráčkova studna. Je to postaveno na Cimrmanofikaci. Tedy přednáška o neznámém autorovi a poté uvedení jeho hry. 3. února 2008 to je den, kdy většina z nich poprvé v životě stanula na pódiu před zaplněným sálem diváků. I přes jistou nervozitu byl úspěch obrovský a potlesk nebral konce.

 

článek  fotogalerie

scénář