Přesun na obsah

Dnes je 12.8.2022

Svátek má Klára

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

srpen 2022

po

út

st

čt

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Seznam her, které jsou k dispozici

Fantom (staré Prahy)

Potemnělými ulicemi Prahy se prochází neznámý člověk, kterého místní nenazvou jinak než Fantom. Zdejší detektivové se rozhodli učinit konec jeho vylomeninám a domluvili se na jeho dopadení. Na chycení budou mít dvacet čtyři hodin. Podaří se jim ho zatknout nebo opět zvítězí Fantomův důvtip?

 

7 Divů Světa

Staňte se vůdci jednoho ze sedmi velkých měst Starého světa. Získejte bohatství přírodních surovin a zdrojů, zaujměte své místo v nezadržitelném pochodu pokroku, vybudujte obchodní vztahy a uplatněte svoji vojenskou sílu. Zanechte svůj otisk v historii lidstva vybudováním architektonického divu, který přesáhne svým významem nejen svoji dobu, ale i budoucí časy.

 

 

Dominion

Dominion je rychlý, jednoduše se ho naučí děti i dospělí a hlavně je neuvěřitelně zábavný. Karetní hru Dominion můžete hrát kdykoli, protože zabere jen cca půlhodinku. Pravidla Dominionu vysvětlíte za 5 minut. Dominion můžete hrát kdekoli, potřebujete jen trochu místa na rozložení několika hromádek s kartami.

Dominion můžete hrát znovu a znovu. Je neuvěřitelně variabilní, umožňuje různé strategie. Ale přitom v Dominionu zůstává i prostor pro náhodu, takže i začínající hráč může být vyrovnaným soupeřem. Zkusili jsme karetní hru Dominion a milujeme ji. Stejně jako tisíce lidí u nás. Stejně jako miliony lidí ve světě, kde se Dominion neuvěřitelně rychle rozšiřuje. Zkuste ho také! Nebudete litovat.

 

Carcassonne - Lovci a Sběrači

Lovci a sběrači, jak již úvod napověděl, jsou samostatnou hrou z rodiny Carcassonne, odehrávají se však o pár tisíc let dříve, kdy v tamním kraji přežívají kmeny nebo chcete-li -tlupy pralidí. Herní principy nejsou na první pohled od původní modré verze až tak odlišné, místo měst pokládáte lesy, místo cest máte řeky a jezera, jen louky zůstaly. Pohled druhý, podrobnější, však ukáže ony rozdíly, které tuto hru dělají tak vyjímečnou a propracovanou i bez nutnosti koupě nějakého rozšíření.

 

Agricola + rozšíření

"Agricola" je latinský výraz pro farmáře. Malé hospodářství – dřevěná chýše se dvěma místnostmi a dva lidé, kteří v této chýši žijí. To je základ této hry, která vás přenese do těžké doby 17. Století, kdy si lidé na farmách museli sami zaopatřit své živobytí. Čeká vás pěstování zemědělských plodin, chov zvířat, různé profese – prostě spousta věcí, které se na takové farmě mohly odehrávat. A to vše na pozadí originálních a téměř dokonale vyvážených herních mechanismů.

Shogun

Hráči představují vojenské velitele v Japonsku 16. století. Snaží se bránit pozice svého klanu, dále je posilovat a rozšířit svůj vliv v zemi. Nejúspěšnější Daimjó (kníže, místodržitel) se na konci hry stane Shogunem. K tomu, aby byl hráč úspěšný, nestačí, aby ovládal co nejvíce provincií, ale musí také rozvíjet své panství stavbou hradů, chrámů a divadel. Hráč, který dokáže postavit nejvíce budov v každém z pěti regionů, bude odměněn dalšími bonusovými body.

Vysoké napětí + rozšíření

Strategická hra, ve které hráči představují elektrárenské společnosti, které stavějí elektrárny, nakupují do nich palivo a rozšiřují svoji elektrickou síť na jednom ze dvou herních plánů - mapách Německa a střední Evropy. V každém kole hry nejdříve probíhá formou dražby stavba elektráren, poté nákup paliv a rozšiřování elektrické sítě. Na konci kola hráči spálí palivo ve svých elektrárnách a dostanou peníze dle počtu měst, do kterých dodali energii. Vítězí hráč, který v posledním kole hry dodá energii do největšího počtu měst.

Sankt Petersburg + rozšíření

Jako hráči stojíte po boku cara a máte za úkol postavit Sankt Petersburg. Najímáte si řemeslníky a šlechtice, s jejichž pomocí stavíte a financujete jednotlivé stavby. To vše děláte pro slávu a pro peníze, se kterými můžete stavět ještě honosnější stavby a spolupracovat s ještě významnějšími šlechtici. Nejúspěšnějším se dostane cti postavit Zimní palác nebo Ermitáž či se jim podaří přesvědčit ke spolupráci dokonce samotnou carevnu.

 

Metro

Paříž 1898 - stavba metra začíná. Všichni si postaví své vagóny metra na startovní nádraží. A už se to rozjíždí. Každý hráč se snaží postavit co nejdelší trasu k jiným nádražím. Šikovným stavěním kolejnic je možno také takticky zkracovat trasy metra soupeřům a tím získat rozhodující náskok.

 

Karibik

Hra Vás přenese do oblasti Karibských ostrovů do období 18. století. 6 pirátských lodí čeká na moři na svou příležitost, připraveno přepadnout a vyloupit některý z bohatých přístavů nebo ukořistit náklad z jiných lodí. Moře je rozděleno na různé oblasti - políčka. Každý hráč vlastní 3 bezpečné přístavy do kterých se pokouší přepravit zlato. Pirátské lodě nepatří žádnému hráči. Hráči podplácejí posádku na pirátských lodích barely rumu a ti jim za oplátku převezou zlato do jednoho z přístavů, které má hráč pod kontrolou.

Královské rošády

Královské rošády je hra, která Vás přenese do prostředí královských intrik. Stanete se jedním ze šlechticů, který se účastní skrytého boje o moc na královském dvoře. Je to hra plná blufování, překvapení a zvratů. V boji o moc nemáte nikdy nic jisté. Vašimi spojenci budou králové i obchodníci, čarodějnice i alchymisté, mušketýři i žebráci a situace ve hře se bude měnit každým okamžikem. Každý krok je třeba dobře zvažovat. Léčku nastraženou některým ze soupeřů můžete čekat kdekoliv. Vítězem a nejmocnější postavou královského dvora se stane jen ten, kdo dokáže předvídat tahy svých soupeřů a rychle na ně reagovat.

Cartagena

Píše se rok 1672. Třicet pirátů uvězněných v pevnosti Cartagena se chystá k útěku. Do té doby se to nikomu nepodařilo. A hle! Jeden z nejslavnějších úniků v historii se vydařil. Říká se, že nedlouho po tomto neuvěřitelném kousku, se začala hrát stolní hra na oslavu této události. Rychlejší verze, orientovaná více na náhodu, se stala populární na Jamajce, zatímco pomalejší verze, orientovaná více na umění a dovednosti hráčů, se začala hrát na ostrově Tortuga. Proto i my Vám nabízíme dvě verze hry: "Jamajka" a "Tortuga". A nyní hurá z pevnosti Cartagena!

 

Poštovní kurýr

V této poštovní hře je Vaším úkolem vybudovat perfektní poštovní síť - pomocí dostavníků a poštovních stanic se snažíte postavit funkční poštu. Kdo to zvládne rychleji, vyhrává.

 

 

 

Alhambra

Granadské město Alhambra ve 13. století. Nejlepší stavitelé Arabského světa i Evropy se tu snaží podat důkazy svého umění. Staňte se jedním z nich. Najměte si nejlepší stavební party, ale pozor. Ať už jde o kameníky ze severu nebo zahradníky z jihu vždycky ti lumpové pravidelně požadují výplatu. A ještě přepočítanou podle jejich domácího oběživa. Na druhou stranu s jejich pomocí v Alhambře vztyčíte věže, založíte zahrady, postavíte arkády a pavilóny. Takže raději plaťte.

Sabotér

Hráči na sebe berou podobu trpaslíků. Buď se stanou trpaslíky zlatokopy a propracovávají se tunelem hlouběji do vnitřku skály, aby nalezli poklady, nebo se stanou trpaslíky sabotéry kteří se snaží zlatokopům do cesty stavět překážky. Členové každé skupiny by se měli navzájem podporovat, ačkoli se mohou často jen domnívat, kdo je kdo. Když se zlatokopům podaří vytvořit cestičku k pokladu, po právu jsou odměněni zlatými nuggety, zatímco sabotéři odcházejí s prázdnou. Kdyby se však zlatokopové k pokladu nedostali, shrábnou jej sabotéři.

Perníková chaloupka

Zábavná hra ve které se bojuje o perníček z chaloupky zlé čarodějnice. Až pět hráčů se může utkat na střeše perníkové chaloupky kde sbírají perníčky ze střechy nebo si je berou navzájem. Zásadní část hry však přichází až na jejím samém závěru. Na cestě domů s perníkovou zásobou číhá ježibaba a okrádá hráče o jejich naloupené perníčky. Takže nakonec ten kdo nasbíral na střeše nejvíce perníčků může přijít domů s prázdnou.

 

 

Intriky

Tato karetní hra je určena pro hráče, kteří rádi objevují neobvyklé strategie a možnosti hry. Styl - co není zakázáno, je povoleno - je ideální právě pro hraní této hry. Navazujte spojenectví, škoďte, prostě chovejte se, jak chcete, hlavně získejte co největší vliv, protože jen tak se dá vyhrát :-)

 

Piráti

Stará dobrá zápletka je zde. Vaše obchodní lodě by měly pokud možno bez úhony doplout kam mají a soupeřovy ne. Musíte se postupně snažit o obojí. Vašim pomáhat a soupeřovým škodit. No není to to pravé? :-)

 

 

 

Citadela

Hra s překrásnou grafikou karet. Cílem hráčů je postavit své město z karet staveb. Za každou kartu musí ale zaplatit zlatem. K němu se mohou dostat pomocí dalších karet hrdinů. Každý z osmi hrdinů má určité silné a slabé stránky, které hráč během tahu využívá. Je také důležité skrýt svoji totožnost před protihráči a odhadnout jejich strategii. Hráč který na konci hry vlastní nejvíce obodované město vyhrává.

 

UNO

Karetní hra je UNO je velice jednoduchá a zábavná karetní hra, kterou si užijou lidé všech věkových skupin. Jednoduchá pravidla a časté zvraty jsou hlavním tahounem celé hry a věřte že, když chytne, nepustí. Hra se hodí do každého prostředí - je nenáročná na místo. Hrát se dá ve vlaku, v čekárně, v autobuse, v hospůdce,... Malé upozornění - hra bývá velmi hlučná.

 

 

 

Bang!

Hráči vkročí do drsného života na divokém západě. Střílečky a honičky mezi desperády a šerifem jsou na denním pořádku a není příliš jisté, kdo koho honí a komu pomáhá. Hráči na sebe berou různé role běžné na divokém západě. Cílem hry je vtipnou formou „vystřílet“ role nepřátelské a přežít. Hra je velmi svižná, plná komunikace a humoru.
Hra se vyznačuje jednoduchými a rychle pochopitelnými pravidly, je zábavná, karty obsahují jen minimum nebo vůbec žádné texty a symboly. Výborná hra na cesty, do stanu nebo k posezení s přáteli.

 

Člověče, nezlob se!

Člověče nezlob se je jedna z nejznámějších a určitě i nejhranějších stolních her. Klasika, která nerezaví a je stále zábavná a jednoduchá.
Úkolem je dostat všechny čtyři figurky do domečku jako první. Po cestě lze soupeřovy figurky vracet zpět na start, takže o zábavu není nouze.

 

 

Šachy

Šachy jsou samostatný fenomén, který přesahuje rozměr všech her. Každý je viděl, většina hrála, málokdo uspěl :-). Ale každý by je chtěl umět jako Kasparov. Zkuste to taky...

 

 

 

 

Jenga věž

Libovolný počet hráčů vysunuje z věže dřevěné špalíky. Vyhrává poslední, kterému ještě věž nespadla. Hra je spíš na šikovnost, než na cokoliv jiného.

 

 

 

 


Popisy her jsou vesměs převzaty ze stránky www.rebelshop.cz.