Přesun na obsah

Dnes je 26.1.2021

Svátek má Zora

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

leden 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Zobrazit jiný měsíc


Boudky 2008

V pořadí již šestý ročník přehlídky kapel, které vyznávají rockovou hudbu. A není jim lhostejná ani víra.


Šatlava 6. ročník festivalu Boudky

 Poslední pátek v srpnu jste mohli navštívit festival amatérských kapel, které v repertoáru mimojiné i křesťanskou hudbu. Podařilo se nám sehnat tři kapely. Šatlavu (kapelu z Přibyslavy), kapelu Boudapsova (z Brna) a Šakajadu - kapelu, která tu byla i vloni a jejíž frontman se v září přiženil do Újezda.

Boudky se již druhým rokem uskutečnily v Újezdě u Brna na fotbalovém hřišti zdejší oratoře pro mládež. S chystáním samotné akce jsme započali ve Šakajadačtvrtek, kdy přišlo pomoct několik obětavých kluků se stavbou stanů. Muselo se postavit pódium, stan pro zvukaře a stánek na občerstvení. V pátek se brzy odpoledne přihnal Jirka Glett s aparaturou. A to už byla neklamná známka toho, že koncert je již velmi blízko. Ještě se muselo dochystat veškeré vybavení stánku s občerstvením. To je bečky s Kofolou, s Birellem, gril na vynikající klobásky apodobně. Nakonec se nachystalo osvětlení místa a vstupu a donesly se z oratoře stoly a židle, aby bylo možné na hřišti sedět a poslouchat hudbu.

První kapela dorazila opravdu s předstihem  Boudapsovajiž ve tři hodiny byla na oratoři. Byla to Šatlava. Kluci z Přibyslavi. Hned jak byla aparatura připravená, začali zkoušet, přesněji řečeno zvučit. Něco málo po sedmé to rozjeli naplno. Jejich hudba byla tak dobrá, že přilákali do areálu i lidi, kteří šli jenom kolem. O půl osmé nastoupila další kapela. Šakajada. Tato kapela z východočeského Letohradu opět nezklamala a předvedla výborný výkon, který zvedl ze židlí i značnou část publika. Vrcholem večera byla kapela Boudapsova, která rozehrála své nástroje v devět hodin. Tato kapela svými evangelizačními zpěvy zaujala hodně lidí. Některé z nich překvapila i hudebním stylem. Málokdo totiž předpokládá, že tvrdý rock může sloužit jako hudební podklad pro křesťanské texty. Myslím, že tato kapela jejich předpoklady zcela vyvrátila.

Krátce po desáté se přestalo hrát. A tak se ještě pár lidí vydalo ke stánku s občerstvením dát si výboornou klobásku od uzenářství Hadač a Zapletal, nebo poseděli u ohně, kde si mohli opéct buřt.

Před půlnocí již hřiště zelo prázdnotou. Jen dva dobrovolníci pomáhali Jirkovi s úklidem aparatury.

Pavel

 

Boudky se již druhým rokem uskutečnily v Újezdě u Brna na fotbalovém hřišti zdejší oratoře pro mládež. S chystáním samotné akce jsme započali ve Šakajadačtvrtek, kdy přišlo pomoct několik obětavých kluků se stavbou stanů. Muselo se postavit pódium, stan pro zvukaře a stánek na občerstvení. V pátek se brzy odpoledne přihnal Jirka Glett s aparaturou. A to už byla neklamná známka toho, že koncert je již velmi blízko. Ještě se muselo dochystat veškeré vybavení stánku s občerstvením. To je bečky s Kofolou, s Birellem, gril na vynikající klobásky apodobně. Nakonec se nachystalo osvětlení místa a vstupu a donesly se z oratoře stoly a židle, aby bylo možné na hřišti sedět a poslouchat hudbu.

První kapela dorazila opravdu s předstihem Boudapsovajiž ve tři hodiny byla na oratoři. Byla to Šatlava. Kluci z Přibyslavi. Hned jak byla aparatura připravená, začali zkoušet, přesněji řečeno zvučit. Něco málo po sedmé to rozjeli naplno. Jejich hudba byla tak dobrá, že přilákali do areálu i lidi, kteří šli jenom kolem. O půl osmé nastoupila další kapela. Šakajada. Tato kapela z východočeského Letohradu opět nezklamala a předvedla výborný výkon, který zvedl ze židlí i značnou část publika. Vrcholem večera byla kapela Boudapsova, která rozehrála své nástroje v devět hodin. Tato kapela svými evangelizačními zpěvy zaujala hodně lidí. Některé z nich překvapila i hudebním stylem. Málokdo totiž předpokládá, že tvrdý rock může sloužit jako hudební podklad pro křesťanské texty. Myslím, že tato kapela jejich předpoklady zcela vyvrátila.

Krátce po desáté se přestalo hrát. A tak se ještě pár lidí vydalo ke stánku s občerstvením dát si výbornou klobásku, nebo poseděli u ohně, kde si mohli opéct buřt. Před půlnocí již hřiště zelo prázdnotou. Jen dva dobrovolníci pomáhali Jirkovi s úklidem aparatury.

Juris

fotogalerie

 


 

Pozvánka:

Tento rockový festival vznikl zcela náhodně u jednoho hezkého táboráčku na Boudkách (Syrovice u Brna) koncem léta 2001. Tehdy se Jurisovi zdálo že místo kolem ohně by byl ideální plac pro rokáč...pódium s kapelou Šakajada

Od loňského roku se však festival koná na hřišti újezdské oratoře. Možná proto, že organizátoři jsou línější, možná proto, že tam vejde více lidí, možná... :-)

V pátek 29. srpna 2008 se uskuteční již šestý ročník této přehlídky rockových kapel. Nejprve budou mít účastníci možnost zúčastnit se mše svaté v 17:00 v místním kostele sv. Petra a Pavla. Jako první vystoupí kapela Šatlava, která začne hrát v 18:00.

Celá akce skončí kolem půlnoci. Během večera vystoupí také kapely Boudapsova a Šakajada.

Doprava:

v rámci IDS-JMK

  • linka S2 (zastávka Újezd u Brna)
  • linky 151, 610 a 611 (zastávka Újezd u Brna, městský úřad)

autem

  • na náměstí v centru Újezdu u Brna

Pozvánka:

 


Příbuzné články