Přesun na obsah

Dnes je 28.1.2021

Svátek má Otýlie

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

leden 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Zobrazit jiný měsíc


Boudky 2009

Malý rockový festiválek na farním dvoře v Újezdě u Brna. Letos již posedmé. Nechyběla skvělá muzika, grilované klobásky, Kofola, Birell...


Letos se Boudky podobaly devátému ročníku K24. Pršelo. Ale narozdíl od cyklozávodu se koncerty mohly přesunout dovnitř. Tak organizátoři společně s Jirkem Glettem připravili pódium, sál a grill-place v patře oratoře.

O půl osmé dorazila zabloudivší kapela Šakajada. Před osmou již asi padesátce návštěvníků ukázala, co umí. A že uměla! Nádherný koncert, kdy se taneční prostor celkem rychle zaplnil a vydržel plný až do konce koncertů. Po hodině přišla na řadu kapela Devět životů. A to byl taky mazec. Oproti vystoupení, které si ještě někteří z nás pamatují, kapela přitvrdila a pozvedla svoji úroveň o hodně výš. Všichni byli samozřejmě proti, když o půl jedenácté koncerty skončili.

Během celého večera se na grilu připravovaly klobásky a točila se Kofola a Birell. Myslím, že spokojenost byla velká a tak snad příští rok zase naslyšenou! :-)

Pavel B

 

pohled jednoho českého bohoslovce - toho času v Římě:

Už na sedmém ročníku Boudek

Když jsem jednoho letního večera na Boudkách u Syrovic vyhecoval Lenku, abychom u ní uspořádali rockový festival, netušil jsem, že to bude mít takovou tradici. Jistě, čas nás rozptýlil po světě a z původního přípravného týmu zbylo jen torzo, ale Pavel stále má po ruce nové a nové spolupracovníky a důkazem je i letošní ročník. Letos jsem byl na celém večeru, za což jsem byl rád. Vzpomínám, jak jednou jsem přijel na Boudky, jen na otočku ze semináře, a uprostřed večera jsem se strejdovým autem rychle vracel zpátky do Olomouce, abych byl včas v domě. Zato letos jsem si to mohl vychutnat, protože jsem měl ještě prázdniny.

Pršelo. Přišel jsem na oratoř, když byl přípravný tým v nejlepším. Připadal jsem si jako v Jiříkově vidění, když jsem viděl nákladní auto, kterým Jiří přivezl zvukový a světelný aparát. Co teprve, když jsem viděl jeho instalaci. V duchu jsem se smál, když jsem si vzpomněl, jak jsme na prvním silvestru zapojovali starý gramofon jako zesilovač a k tomu dva kazeťáky na pouštění hudby. A to nejsem zase tak starej, co by na to teprve říkal můj táta? A dnes tu bylo mobilní pódium, plno vozíků s různýma elektronickýma vychytávkama, barevná světla (s našima dřevěnýma krabicema se žárovkam se to nedalo měřit), hradba reproduktorů a uprostřed stálo zvukařovo království. Bylo to na mě už příliš složité, tak jsem jen tak stál, koukal a překážel.

Udělal jsem si obhlídku po oratoři a měl jsem radost, že tu má Pavel tolik pomocníků. Rozesmál mě elektrický gril a tak jsem si hned objednal klobásku a pivo. Pivo byl letitý problém, nechtěli jsme ho čepovat, měli jsme k tomu své důvody. Ale Pavel to vychytal šalamounsky, sehnal totiž bečky birella. A kluci tu měli ještě i jiné pochutiny, například chipsy. Ale popcorn a cola tu nebyla, ještě že tak.

Čekání na první kapelu Šakajada, ve které zpívá můj švagr, se protáhlo, slyšel jsem, že třikrát zabloudili do Brna, jisté je, že přijeli později. Byl tak čas pokecat s kamarády, za což jsem byl rád, protože tím, jak jsem po celý rok pryč, jsou tyto chvíle vzácné. A o tom Boudky jsou – dobrá muzika a setkání s přáteli. A pak Šakajda zaujala místo na pódiu a začala hrát. Plac před nimi zabral fan club a pomohl vytvořit krásnou atmosféru, zatímco ostatní seděli či stáli a podupávali si nohou. Šakajda se mi líbí nejen kvůli Tomášovi (švagr), ale protože jsou to takový správně nadšený děcka a mají mezi sebou i harmoniku, klarinet či housle.

A pak vystoupila druhá kapela večera, Devět Životů. A to je taky moje srdeční záležitost, k Boudkám patří už od roku 2003 a drží rekord v počtu vystoupení, hráli už počtvrté. Neviděl jsem se několik let, ale měl jsem pocit, jako by to bylo jen pár dní, tedy až na to, že staré známé vály už nehrají. A i oni měli pěkně naplněný plac, vše pak vyvrcholilo před jedenáctou.

Potom se postupně loučilo, dojídalo a uklízelo. Druhý den nás čekala svatba sestřenky, bylo potřeba jít taky spát. Byl jsem moc rád, že Pavel stále zázračně sežene peníze a můžou se Boudky udělat, protože bez sponzorů by to nešlo. A kdo tam byl, myslím, že nelituje, je to takový krásný svátek pěkné hudby v příjemném prostředí a s dobrýma lidma. Díky všem organizátorům a dá-li Pán, tak příští rok naviděnou.

Juris

fotogalerie

Program:

  • 17:00 mše svatá
  • 18:00 otevření oratoře
  • 19:45 kapela Šakajada
  • 21:30 kapela Děvět životů
  • 22:30 konec koncertů
  • 23:00 začátek ukončování Boudek

 


Příbuzné články