Přesun na obsah

Dnes je 27.2.2021

Svátek má Alexandr

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

únor 2021

po

út

st

čt

so

ne

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Zobrazit jiný měsíc


Budova oratoře

úklidy oratoře

správci oratoře

 

O budově oratoře

budova oratoře

Oratoř se nachází na farním dvoře v Újezdě u Brna. Je součástí Komunitního centra Dona Boska . SHM dále využívá sklad pro táborovou základnu a ateliér pro výtvarný a keramický kroužek.

V samotné budově se nachází divadelní a společenský sál, herna, klubovna, pokoj, kuchyňka,  bar Driver a sociální zařízení. Mezi oratoří a ateliérem jsou dvě hřiště: fotbalové a volejbalové (basketbalové).

 

Sálek

Sálek se nachází v přízemí hlavní budovy, hned vlevo za vchodovými dveřmi. Konají se zde různé společenské akce (vinařské degustace, koncerty), hostiny, setkání (rodin s dětmi, táborníků, mládeže,…) a také se zde hraje divadlo. K tomuto účelu slouží malé jeviště, které bylo v roce 2013 vybaveno moderní osvětlovací technikou. Do hlediště se vejde na židle asi 120 diváků, ale to je opravdu maximum. I když takováto návštěvnost bývá na většině představení.

uklizený sálsálek připravený na hostinupódium - hra Blaník

Herna

Herna je umístěna v prvním nadzemním podlaží, ale místo rovného stropu je již vidět krov. Herna slouží pro spoustu aktivit. Pro mateřský klub Ovečka, pro stolní tenis, pro všechny součásti folklorního kroužku...

hernaDSC04748

Klubovna

Klubovna, která je na druhé straně budovy od herny, slouží pro několik kroužků. Asi nejstarší je modelářský kroužek, dále tu má zkoušky pěvecký kroužek. Od září 2004 zde také mají své zázemí újezdští Skauti, kteří přišli o svoji Klubovnu.

Pokoj

V pokoji, který sousedí s klubovnou je v současné době biliárový stůl a kopírka s počítačem. Ve skříních jsou uloženy a uschovány táborové věci, jako jsou hry, různé hrací plány a kroniky. V poličkách mezi skříněmi můžete vidět šanony s písničkami. Biliárový stůl může využít každý, kdo má nad patnáct let a kdo si půjčí klíče. Kopírku mohou využívat vedoucí kroužků, řádní členové SHM a vedoucí táborů.

Kuchyňka a bar Driver

Tato malá místnůstka sloučí pro přípravu jednoduchých jídel či rychlého občerstvení. Slouží také jako zázemí k baru Driver, který je určen pro stolní a společenské hry, případně jako menší sál pro hostiny a pro posezení.

uspořádání pro hostinukuchyňkabar Driver

Ateliér

Přes hřiště naproti hlavní budovy můžeme navštívit místní atelier. Jde vždy o jednu místnost. V patře to je místnost s vikýři pro výtvarné činnosti jako malování či kreslení. Spodní místnost je určena pro keramickou činnost. V dílně je hrnčířský kruh, keramická pec a místo asi pro dvanáct dětí.

budova se skladem a ateliéremvýtvarný ateliérkeramický ateliér

Sklad

Táborová sklad těsně sousedí s ateliérem. V těchto prostorách jsou po zbytek roku stany a další kompletní vybavení letního stanového tábora. Levá část fotografie již zachycuje zadní vchod do fary.

Bar

aneb nízkoprahový klub, nealkoholický bar a komunitní kavárna

Jedná se o vizi zbudovat ze dvou zchátralých garáží v budově oratoře prostor pro setkávání všech věkových kategorií v příjemných prostorách.