Přesun na obsah

Dnes je 22.3.2018

Svátek má Leona

SHM Klub
Újezd u Brna


Mládež  29. 6. - 3. 7. 2009

Mládežnický tábor se již poněkáté koná první prázdninový týden, a během tohoto pobytu se všichni snažíme zbudovat obyvatelné tábořiště. Samozřejmě že během práce si najdeme čas i na zábavu a sport.

Pondělí je nejhektičtější den. Nejtěžší je vůbec přijet. Protože se předtím musí vstávat a navíc celý předchozí víkend jsou v Újezdě petropavelské hody... Ale když už jsme na tábořišti a přijedou i všechna nákladní auta - můžeme začít stěhovat věci na louku. Naštěstí je letos vcelku přívětivé počasí. Tak a nejdůležitější část celého tábořiště = kuchyně s jídelnou a latríny. Ty jsou za chvilku hotové a tak se mohou nejdůležitější věci schovat pod střechu.

V úterý se nakrátko ustálila sestava táborníků na Vaška, Ondry, a kluky Blažkovi. Během úterka jsme dodělali latríny a uspořádali vybavení v kuchyni. Odpoledne jsme věnovali dostavbě stanů v náměstíčku.

Středa, skutečný první den prázdnin, 1.7.2009. Ondra s Vaškem se pustili do sestrojování a seskupování nových lavic a stolů v jídelně. A že jim to šlo. Tak vodorovně vodorovné stoly už dlouho nebyly. Ale to už jsme na táboře byli jen tři. A tak jsme si večer vyrazili do Kocandy.

Dopoledne jsme věnovali kosmetice. Kosmetické úpravy latrín, pisoárů a dalších staveb... To už přijeli i další táborníci. Maruška, Michal a Pavel. V tomto složení jsme ještě stihli začít stavět sportoviště a odpoledne jsme se vydali do Suchého k rybníku. Tam jsme se zastavili na návštěvu k rodině Blahových, který zde každoročně tráví dovolenou. Pan Blaho nám půjčil i loďku a tak jsme se plavili i plavali. Až na mírný déšť to bylo krásné. No a večer jsme si opekli párky a jiné další pochutiny na ohni, který nám po několika pokusech konečně vzplanul.

Pátek jsme si dali za úkol postavit hangáry - vojenské stany. To se nám také samozřejmě povedlo. A další drobné stavby následovaly - kříž, vůdcák a v neposlední řadě stožár. Jeho stavba se mírně zkomplikovala díky špatnému uvázání zdvihacích lan, ale Pavel nakonec ukázal své horolezecké schopnosti a všechno zachránil.

A tímto skončilo naše táboření. Jeli jsme všichni zpátky do Újezda, protože ten večer měla rozlučku Mariana, která se vracela zpátky do Venezuely.

 Pavel

fotogalerie

Akce SHM

březen 2018

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

Zobrazit jiný měsíc