Přesun na obsah

Dnes je 14.6.2021

Svátek má Roland

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

červen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Turnaj "Lega Calcio 2011"

Dlouhodobý turnaj dvojic v populární hře


tabulky a soutěžící týmy najdete zde: Kroužky>Stolní hry>Turnaj calcio

 

1. května 2011 17:00

FINÁLOVÝ VEČER

Tento den byl vyhlížen především  osmi nejlepšími týmy. Tyto se chystaly sehrát čtvrtfinálové, semifinálové a finálové zápasy. Největšími favority byli vítezové obou skupin, teda A-team a The Kings... Ovšem překvapit mohl téměř kdokoliv. A to se stalo již ve čtvrtfinále, kdy Gouda? porazili Psíky. V semifinále ovšem drtivě podlehli A-teamu. To Due de Žatčany, kteří těsně postoupili přes Pata&Mata, v semifinále potrápili The Kings... V boji o třetí místo však nezaváhali a tak jediný neújezdský tým slavil úspěch v podobě bronzových stupínků.

A-team se ocitl ve finále se skóre 40:9 proti The Kings..., kteří měli dosavadní skóre 40:21. Ovšem co jim to bylo platné, když ve finálovém duelu nedokázali vyhrát ani jeden zápas a nakonec podlehli 13:20. A tak The Kings... mohli slavit.

 

 

 30. března 2011

Po delší odmlce se opět odehrály dva zápasy v divizi A. Nejdříve se sešly týmy Gouda? a Pat&Mat. Tyto týmy už však spolu duel odehrály. Když se pak dostavil kompletní tým Turbo šneků, mohlo to konečně vypuknout. Nejprve spolu odehrály duel Pat&Mat proti Turbo šnekům (20:7, Turbo šneci museli jednou pod stůl). Poté nastoupil proti Turbo šnekům tým Gouda?. Duel skončil 20:8 pro Goudu?.

 1. března 2011

Dnes se domluvili kluci z A-teamu, že se sejdou na oratoři a vyzvou každý tým, který se tam objeví. Krátce před osmou hodinou se postavili k hracímu stolu také Vytrvalí šneci. Nejprve se zdálo, že A-team není v pohodě. Za stavu 2:2 však utekli a zvítězili 10:3. Druhá část duelu byla již vyrovnanější, avšak ani tady si A-team nenechal ujít vítězství a celkově porazil Vytrvalé šneky 20:9.

Druhý tým, který se na oratoři objevil v plném složení byl jediný dívčí tým v turnaji - Spiritus Spiritus. Nejprve to vypadalo, že se opět duelu těchto dvou týmů nedočkáme, ale nakonec se děvčata odhodlala a duel začal. Ovšem to, co se dělo na hřišti bylo naprosto neočekávané. I přes to, že Spiritus Spiritus je další velký favorit Divize B, nikdo nečekat takový průběh. Po pár minutách již A-team prohrával 0:4 a museli přistoupit k výměně hráčů na svých postech. To nejspíš zabralo a zápas se zdramatizoval. Po asi osmi minutách skončil první zápas pro A-team v poměru 10:9. Druhý zápas začal podobně jako ten první - rychlé vedení děvčat. Opět výměna postů u A-teamu a dále přetahovaná o každý další míček. Nakonec duel skončil 20:16 pro A-team. To znamená, že Spiritus Spiritus dokázal hrát tak vyrovnanou partii, že se poprvé v duelu s A-teamem neštěkalo.

 23. února 2011

Dnes se odehrál zápas Vytrvalých šneků proti Kometě Brno :-). Komeťáci byli evidentně rozehraní ze včerejšího dne a hráli velmi dobře. Nakonec těsně podlehli 13:15, ale pod stůl nemuseli ani jednou a Vytrvalí šneci si ještě dlouho probírali všechny chyby v zápasech.

 22. února 2011

Tento netradiční den pro hraní duelů si vybral tým Kometa Brno :-). Sezval si hráče dvou dalších týmů a vyzval je na souboj. Nejprve se postavili do cesty týmu Spiritus Spiritus, který doposud neprohrál. No a neprohrál ani tentokrát, a to když porazil Komeťáky 20:4 a poslal soupeře dvakrát pod stůl.

Následující duelbyl proti Psíkům. První část duelu skončila 10:3 a druhá vypadala dlouho na "kanára." Ale za stavu 9:0 si Psíci chtěli vychutnat triumfální výsledek, zamachrovali a dostali gól. Čili v součtu vyhráli také "jen" 20:4.

 16. února 2011

Ve středu se po mši svaté opět rozhořely souboje týmů, které proti sobě ještě nenastoupily. Nejprve to byl souboj Gouda? vs. Analfabeti. Duel, který měl být jednoznačnou výhrou pro tým Gouda? se nakonec mírně zdramatizoval a Gouda? vydřela výhru 20:12. Dále si Gouda? zahrála proti Křídlům. Zde už vývoj skóre byl mnohem jednoznačnější a Gouda? vyhrála 20:4.

V Divizi B se ohehrály tři duely. Nejprve Spiritus Spiritus zahrál proti Vytrvalým šnekům a z dramatického souboje vyšel vítězně 18:13. Vytrvalí šneci si poté zahráli proti Suskma teamu. Po předchozí porážce si spravili chuť a rozstříleli soupeře 20:3 a tím ho poslali dvakrát pod stůl. Nakonec se ještě ke stolu postavili týmy A-team a Kometa Brno :-). Zápas i přes hlučnost a protesty Komeťáků dospěl do svého konce a Komeťáci museli také dvakrát pod stůl (20:4).

 11. února 2011

Smajlíci vs. Pat&MatDnešní den se zapsal jako zatím rekordní co do počtu odehraných duelů. Nejprve se táhel chopily týmy The Kings... a Křídla. I přes velkou snahu Křídel se jim nepodařilo uštědřit první porážku velkým favoritům Divize A. Duel nakonec skončil 20:10. Druhý Duel sehrál Dacia team proti A-teamu. Dacia team podlehl favoritovi Divize B 7:20 a oba hráči musel podlézat stůl a štěkat.

Ke třetímu duelu nastoupili Smajlíci a Pat&Mat. Smajlíci sice vyhráli první zápas 10:6, ale druhý ztralili 4:10 a tím pádem celý duel prohráli 14:16. Zbylých pět duelů patřilo výhradně týmům z Divize B. Psíci zahájili dlouho očekávanou hru proti Šošonům. I přesto, že Šošoni v obou zápasech vstřelili první gól, vždy prohláli 10:1 a museli dvakrát štěkat.

Dále Másla vyzvali Due de Žatčany a sehráli s nimi vyrovnanou parii, která nakonec skončila 19:16 pro tým ze Žatčan. Šestý duel se odehrál mezi Psíkama a opět týmem ze Žatčan. I tentokráte se hrály velmi opatrné a vyrovnané zápasy. Nakonec Psíci porazili Deue de Žatčany v poměru 18:16.

Sedmý duel se rozhodli sehrát Due de Žatčany proti Dacia Teamu. Dnes již třetí zápas Žatčaňáků jži nebyl tak vyrovnaný jako předešlé dva. Poprvé se jim podařilo vyhrát oba dva zápasy v celkovém výsledku 20:14. Poslední duel dnešního dne opět sehráli Due de Žatčany. Jako soupeři se jim postavili favorité skupiny: A-team. Tento duel přinesl velmi zajímavé výsledky. Nejprve A-team vyhrál 10:1 a poslal Žatčaňáky pod stůl. A druhý zápas skončil 10:9, což bylo nejtěsnější vítězství pro A-team v dosavadním průběhu turnaje.

 9. února 2011

Po kratší odmlce se opět rozpoutala kalčová bitva. Dnes se odehrály čtyři duely. poprvé mezi nás zavítal tým Lemrounů. Avšak ani tříduelová série jim nepřinesla očekávanou výhru. Nejvyrovnanější zápas sehráli s Analfabety (13:15). Dále se utkali s Barcelonou, to už podlehli 13:20 a nakonec změřili síly s The Kings... Těmto favoritům skupiny podlehli 7:20, čili si také zaštěkali. Poslední duel, který se odehrál patřil opět The Kings... která hrála proti Barceloně. Duel skončil 20:11.

Psíci proti A-teamu 5. února 2011

Dnes se na oratoři sešli jen dva týmy. Naštěstí byli ze stejné Divize (tabulky), takže se mohli proti sobě postavit. Byli to Psíci a A-team. Tento dlouho očekávaný duel napovídal velké drama. Jenže to se nakonec nekonalo. I když A-team každý zápas začal obdržením gólu, konečné skóre tomu rozhodně neodpovídalo: 20:5. Čili Psíci museli dvakrát podlézat hrací stůl a štěkat.

 

 4. února 2011

Barcelona x MrňouskovéPátek je pro sehrání dalších duelů velmi dobrý den. A tak se jich několik odehrálo. Nejprve se k tyčím poslavili hráči Barcelony a Mrňouskové. Tento duel tatínků se svými syny nakonec vyzněl ve prospěch Barcelony a to v poměru 20:9. Druhý duel sehráli Šošoni proti A-teamu. No a byli jsme svědky dalšího štěkání, jelikož duel skončil 20:7 pro A-team.

 

 2. února 2011

Třetí hrací den byl svědkem zajímavých výsledků. Analfabeti nejprve hráli celkem vyrovnaný zápas proti Barceloně - nakonec ale prohráli. Druhý zápas byl proti The Kings, to už byl trošku jiný kalibr. První část skončila 1:10 a druhá 3:10, čili Analfabeti dvakrát štěkali. Další zajímavý výsledek byl v Divizi B - a to Suskma team proti Kometa Brno :-) - 19:19. Tedy první remízovaný duel.

  1. února 2011

Další duely byly odehrány v úterý v podvečer. Odehrály se jeden zápas z Divize A a z Divize B. Gouda? hrála proti The Kings... Následně se odehrál zápas Másel proti týmu Spiritus Spiritus. Ten dopadl velmi nečekaně. Dívčí tým rozdrtil Másla takovým způsobem, že jsme byli svědky dalšího štěkání.

 

 

 30. ledna 2011

Dnešní den byl pro turnaj klíčový - bylo slavnostní zahájení. Kolem půl sedmé, kdy v se sále na oratoři pohybovalo několik kompletních týmů a pár zástupců zbylých týmů, přišli přede všechny Michal a Pavel. Po krátkém uvítání začalo představování pravidel hry, systému turnaje a nakonec i zveřejnění tabulek, které byly krátce před tím rozlosovány.

Úvodní zápas sehráli zástupci dvou různých generací. Zatímco tu mladší zastupovali Laďa Pecl a Martin Blažek, za starší nastoupili Jiří Jeniš a Miloš Blažek. Zápas byl ze začátku dost napínavý a vyrovnaný... do stavu 4:4... Nakonec zápas skončil 10:5.

A to už byl signál pro ostatní týmy - mohli konečně poprvé na oratoři v Újezdě hrát soutěžní ligové zápasy. Jako první se úkolu ujali Másla a malí Komeťáci. Během večera se odehrálo 6 duelů (dvojzápasů). Tři týmy dokonce musely "štěkat" - první z nich Pat&Mat.

zapsal Pavel Blažek

fotogalerie z finálového dne