Přesun na obsah

Dnes je 24.6.2021

Svátek má Jan

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

červen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Tábor mládež 2010

Před turnusy pro chlapce, děvčata a rodiny se tradičně na tábor vypravují mládežníci. Jednak proto, aby celé tábořiště postavili, ale také proto, aby si odpočinuli v přírodě a blíže se navzájem seznámili.


Je úterý ráno. Pár školáků ještě jde do školy. Nejspíš na sportovní den. Ale jiní již stojí u fary v Újezdě a připravují se na odjezd do Protivanova. Nákladní auta již jsou naložena a vyrážejí. Zbytek nasedá do dodávek či do osobních aut.

V poledne jsme již všichni na tábořišti a staví se v plném proudu. Nejdříve je nutné postavit stan pro kuchyni a jídelnu a vzápětí latríny. Ještě stíháme postavit část stanového městečka. Večer nás opouštějí "dospěláci," to jest Vašek Jašek, Tomáš Kellner, Karel Vévar, Tomáš Koutný a Vojta Blaho.

Zůstáváme tu "sami." Je nás asi osm. Večer se ještě díváme na fotbalový zápas z mistrovství světa a jdeme brzy spát. Po náročném dni celkem zasloužená činnost.

Ve středu nás čeká kosmetické upravování haťových chodníčků, příprava táborového kruhu kolem ohně, zlidštění kuchyně a jídelny a stavba stožáru. Vše to zvládáme s bravurou. K jídlu si dáváme zatím jen chleba a další podobné "studené" pokrmy. Večer si dáváme za odměnu párky opečené na ohni. První teplé jídlo na letošním táboře.

 

Ve čtvrtek musíme postavit další velké stany. A to hangár pro nepříznivé počasí (6 x 9 m) a dalším menším hangárem musíme zamaskovat prázdný kontejner na stany. Naštěstí už jsme dnes stihli připravit i kroketové hřiště, tak si v poledním klidu jdeme zahrát dvě partičky. Odpoledne vyrážíme do Suchého k rybníku, abychom se aspoň trochu okoupali. No počasí se mírně zhoršilo. Vody jsme si ještě užili, ale pak se spustila docela pěkná průtrž, tak jsme byli nuceni se zdržet u stánků s občerstvením.

Po cestě do tábora se zastavujeme ještě u pramene říčky Punkvy. Na večer jsme si udělali topinky s česnekem a hooodně teplého čaje.

Čtvrtý den na táboře, tedy pátek. Už je potřeba dodělat drobnosti - postavit sportovní hřiště. To jest hřiště volejbalové a fotbalové. Dále pokosit trávu všude tam, kde se bude chodit. Je nutno podotknout, že děvčata byla skvělá a pracovitá nejen v kuchyni, ale samozřejmě i ve zbytku úkolů. Jsem zvědav, jestli by kluci byli tak tak zruční v kuchyni.

A když už byly hotové stoly v jídelně i ve vůdcáku, vypadalo to na pohodový večer. Takže jsme mohli otestovat právě postavená sportoviště.

Poslední den na táboře patřil již trpělivému vyhlížení osádky dalšího táborového turnusu. Ani na tomto táboře nesmí chybět vlajka na stožáru. Takže její poslední stažení proběhlo s pocitem něčeho končícího. Krátce po třinácté hodině se objevuje na louce autobus plný kluků.

Pavel BLAŽEK

fotogalerie