Přesun na obsah

Dnes je 4.12.2021

Svátek má Barbora

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

prosinec 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Školení táborových vedoucích

Další kurz, akreditovaný MŠMT, pro hlavní táborové vedoucí se konal o víkendu 24.-26. dubna 2009 v Újezdě u Brna.


Klub SHM Újezd u Brna letos hostil školení táborových vedoucích, které pořádal společně se Sekcé chaloupek a vzdělávání.

V pátek 24. dubna se v újezdské oratoři sešlo na padesát účastníků kurzu. Krátce po osmnácté hodině dorazila také doktorka práv Markéta Selucká - lektorka pro téma Právo. A začal první přednáškový blok, který trval až do deváté hodiny večerní. Pak se všichni rozutekli po městě nebo využili nabídku oratoře (fotbal, fotbálek, šipky, biliard, stolní tenis, promítací plátno a ozvučení,...) Ovšem kolem půlnoci, kdy byla určena večerka, již byli všichni zpátky.

V sobotu ráno již na všechny čekala výborná snídaně. Jídlo připravené formou švédského stolu za chviličku zmizelo a účastníci se již přesouvali ke stolům, aby si vyslechli přednášku o ekonomice a o účetnictví. Tuto tříhodinovou prezentaci měl připravenou Jan Konvica, újezdský rodák, vystudovaný ekonom a právník. Před obědem jsme ještě stihli probrat základy hygieny a první pomoci v podání pana doktora Františka Havláta a paní magistry Michaely Kyselkové.

Po obědě, což byl guláš, se někteří rozhodli jít si zdřímnout, jiní si zasportovali nebo si dokonce opakovali probranou látku z předchozích přednášek. Nicméně již ve dvě hodiny odpoledne započal další předkáškový blok složený ze tří prezentací.

 

Odpoledne bylo změřeno spíše na duševní stránku tábora. První část byla přednáška Metodika táborů. Čili jak táboe připravit, co všechno zařídit, jak na táboře používat hry, učení  samozřejmě nějaké základní zákony. Další lektor, Mgr. Tomáš Kaválek, se pokoušel předat účastníkům nějaké základní zásady pedagogické praxe přenositelné do prostředí táborů a chaloupek. Po večeři přijet na naše školení opět doktor Zdeněk Papoušek, který již tradičně, velice svérázným způsobem, odpřednášel těžké téma - Psychologie. Když vše skončilo, tedy asi kolem deváté hodiny večerní, většina účastníků se opět odebrala do kulturních zařízení našeho městečka aby spláchla dnešní příval informací.

Nedělní den je již téměř odpočinkový. Mimo testu!!! Ráno mají všichni možnost jít na mši svatou do místního kostela. Po Bohoslužbě byla opět připravena snídaně. Snad i teď všem chtnala, jelikož zase nic nezbylo. Dopoledne bylo vyplněno přednáškou o bezpečnosti při činnosti s dětmi a mládeží, kterou vedl pan nadpraporčík Pavel Frankl. Mezeru před obědem jsme vyplnili povídáním o salesiánské rodině. Měli jsme mezi sebou mnoho zástupců z jednotlivých větví salesiánské rodiny, takže nám každý z nich o sobě něco málo řekl.

Oběd. Již nebudu nic říkat o jeho chuti, protože by mnozí z vás teď začali slintat na klávesnici :-). Snad dodám jen to, že někteří se rozhodli jíst venku, protože počasí tomu opravdu přálo plnými doušky. A následoval test... Mnozí se jej báli, ale pokud dávali během přednášek bedlivý pozor, nebyl s vyplněním testu snad žádný problém.

Po skončení testu se již většina začala loučit a odjíždět. Nakonec tu zůstali jen Ondra a Bára ze Žabin a pomohli nám trochu uklidit oratoř. Díky jim za to! Také díky všem ostatním za pomoc - manželům Blažkovým za vaření, lektorům za přednášení,...

Tak snad příště přijedeš na školení právě ty! :-)

Pavel BLAŽEK

fotogalerie


Příbuzné články