Přesun na obsah

Dnes je 14.12.2018

Svátek má Lýdie

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

srpen 2018

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Budova oratoře

Oratoř se nachází na farním dvoře v Újezdě u Brna. Její součástí je hlavní budova, kde se nachází sálek, herna, klubovna, pokoj a také kuchyňka (bar Driver) a sociální zařízení. Na druhé straně dvora se nachází atelier, kde jsou prostory pro keramickou a výtvarnou dílnu. Součástí oratoře budova oratořeje též sklad, kde jsou přes zimu schovány stany a celé táborové vybavení. Mezi tím vším jsou dvě hřiště: fotbalové a volejbalové/basketbalové.Oratoř se nachází na farním dvoře v Újezdě u Brna. Její součástí je hlavní budova, kde se nachází sálek, herna, klubovna, pokoj a také kuchyňka (bar Driver) a sociální zařízení. Na druhé straně dvora se nachází atelier, kde jsou prostory pro keramickou a výtvarnou dílnu. Součástí oratoře je též sklad, kde jsou přes zimu schovány stany a celé táborové vybavení. Mezi tím vším jsou dvě hřiště: fotbalové a volejbalové/basketbalové.

 

Sálek

Sálek se nachází v přízemí hlavní budovy, hned vlevo za vchodovými dveřmi. Konají se zde různé schůze (SHM i jiné), hostiny, setkání (rodin s dětmi, táborníků, mládeže,…) a také se zde hraje divadlo. K tomuto účelu slouží malé jeviště. Do hlediště se vejde na židle asi 150 diváků, ale to je opravdu maximum. I když takováto návštěvnost bývá na většině představení.

sálek připravený na hostinusálek - pódium

Herna

Herna je umístěna v prvním nadzemním podlaží, ale místo rovného stropu je již vidět krov. Herna slouží v dnešní době výhradně stolnímu tenisu, který má v Újezdě velkou tradici a Újezd patří k tradičním pořadatelům bodovacího turnaje v rámci celého SHM. V herně se hraje asi na pěti stolech. Pokud se stoly odsunou na kraj místnosti, vznikne zde místo, které se využívá například k nacvičování tanců na plesy nebo zde bývají různé hudební akce (diskotéky, maškarní zábavy,…).

Klubovna

Klubovna, která je na druhé straně budovy od herny, slouží pro několik kroužků. Asi nejstarší je modelářský kroužek, dále tu má zkoušky pěvecký kroužek. Od září 2004 zde také mají své zázemí újezdští Skauti, kteří přišli o svoji Klubovnu.

Pokoj

V pokoji, který sousedí s klubovnou je v současné době biliárový stůl a kopírka s počítačem. Ve skříních jsou uloženy a uschovány táborové věci, jako jsou hry, různé hrací plány a kroniky. V poličkách mezi skříněmi můžete vidět šanony s písničkami. Biliárový stůl může využít každý, kdo má nad patnáct let a kdo si půjčí klíče. Kopírku mohou využívat vedoucí kroužků, řádní členové SHM a vedoucí táborů.

Kuchyňka

Tato malá místnůstka sloučí pro přípravu jednoduchých jídel či rychlého občerstvení. Při celovečerních hudebních akcích slouží jako bar Driver, kde jsou podávány různé občerstvovací doplňky.

Ateliér

Přes hřiště naproti hlavní budovy můžeme navštívit místní atelier. Jde vždy o jednu místnost. V patře to je místnost s vikýři pro výtvarné činnosti jako malování či kreslení. Spodní místnost je určena pro keramickou činnost. V dílně je hrnčířský kruh, keramická pec a místo asi pro dvanáct dětí.

budova se skladem a ateliéremvýtvarný ateliérkeramický ateliér

Sklad

Táborová sklad těsně sousedí s ateliérem. V těchto prostorách jsou po zbytek roku stany a další kompletní vybavení letního stanového tábora. Levá část fotografie již zachycuje zadní vchod do fary.

Bar

aneb nízkoprahový klub, nealkoholický bar a komunitní kavárna

Jedná se o vizi zbudovat ze dvou zchátralých garáží v budově oratoře prostor pro setkávání všech věkových kategorií v příjemných prostorách.