Přesun na obsah

Dnes je 14.6.2021

Svátek má Roland

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

červen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Florbalový kroužek v roce 2011

Představení kroužku florbalu a jeho hlavní činnosti v přelomovém roce 2011.


Úvod

Pro případ, že by snad věhlas našeho slavného florbalového velkoklubu nebyl dosud rozšířen ke všem čtenářům tohoto krátkého sumáře, si náš tým na úvod krátce představme. Jedná se o skvadru tvořenou zhruba deseti více či méně nadšenými kmenovými hráči, kteří se společnými silami snaží pod názvem SHM Újezd u Brna v rámci možností uspět na kolbišti dnes již ve sportovních luzích a hájích poměrně dobře známé Amatérské florbalové ligy (AFL). Od našeho přihlášení v roce 2007 jsme se ze samého dna AFL, tehdejší 8. ligy, probojovali až do ligy první, tedy do nejvyšší možné divize této amatérské soutěže. Přesuňme se ale nyní k současné hráčské podobě našeho celku a následně pak do roku 2011 a připomeňme si některé významné okamžiky, které nás v něm provázely.

Aktuální sestava

Základní stavební kameny našeho týmu v současné době tvoří níže uvedení hráči. V případě turnajové neúčasti některého z nich se snažíme doplnit stavy dalšími hostujícími hráči, kteří zde již uvedení nejsou. Nejsou zde uvedení ani někteří další, kteří se spíše nahodile účastní našich tréninků. Opomenout však v kontextu roku 2011 nelze dva bývalé stabilní členy našeho týmu, a to Jana Šafaříka a Michaela Hladkého, kteří s námi ze zdravotních, resp. osobních důvodů již nehrávají. Již delší dobu tak pod taktovkou kapitána a vedoucího týmu v jedné osobě – Bohdana Hladkého nastupujeme v následující sestavě:

  • Brankáři: Husák Jindřich, Kyselka Václav
  • Obránci: Bílek Vlastimil, Fasora Radek, Hladký František a Jakubec Petr
  • Útočníci: Hladký Bohdan, Houra Filip, Kaválek Tomáš a Sekanina Ondřej

Cesta rokem 2011

Startujeme 9. ledna 2011, kdy se v probíhající sezóně 3.A ligy koná 6. z celkových 11 turnajů. Za suverénním týmem Zastávky okupujme v tuto chvíli druhé místo v soutěži. Po cestě celým turnajem bez ztráty jediného bodu konečně zvedáme nad hlavu náš první pohár pro vítěze turnaje v probíhající sezóně. A ještě tentýž měsíc triumfujeme podruhé. Ztráta na vedoucí Zastávku je však příliš velká, takže i přes slušné výkony na dalších turnajích figurujeme i po turnaji závěrečném na pěkném, leč nepostupovém druhém místě.

Následuje poměrně rušné léto, ve kterém přibíráme nové posily a vzhledem k odhlášení většího množství týmů z lig nad námi nečekaně hlasujeme o naší účasti v první, resp. druhé lize. Misky vah se těsně přiklánějí k první zmíněné možnosti a my se tak z ničeho nic ocitáme mezi absolutní elitou celé AFL. Na vlastní kůži si tak můžeme mimo jiné vyzkoušet kvality týmů, které 1. ligu v předchozích letech vyhrály. Jedná se zejména o tým Rosic a Kössa Moravská Třebová, přičemž celek z Třebové se může pyšnit dokonce i titulem z amatérského mistrovství ČR. V této lepší společnosti se nám nedaří prát o špičku tabulky, jak tomu bylo v každé z minulých sezón, ale i přes některé problémy s nízkou účastí našich hráčů na turnajích se držíme na celkovém pátém místě, tedy v klidném středu tabulky. Ve skupinové části turnajů se nám daří sbírat poměrně dost bodů, jenomže naši cestu kříží až příliš často ve vyřazovacích bojích Rosice, se kterými se z našeho pohledu sice někdy i dá hrát, ale nikoli vyhrát. Přesto na říjnovém turnaji dosahujeme alespoň na třetí místo a podobný výsledek se nám daří zopakovat i v prosinci, kdy končíme čtvrtí.

Závěr

Náš krátký souhrn tak končí přibližně v polovině aktuální sezóny. Závěrem ještě nakoukněme pod pokličku roku 2012 a prozraďme, že s jeho příchodem přichází mimo jiné i zlepšení našich výkonů. Do budoucna se nechme překvapit, co přinesou dvě zbývající turnajová klání a v dlouhodobějším horizontu i příští sezóna.

Bohdan Hladký

fotogalerie

Zpráva za rok 2012 bude začínat...

Píše se 26. únor a my zvedáme zcela překvapivě a nečekaně nad hlavu náš první prvoligový pohár pro vítěze turnaje.