Přesun na obsah

Dnes je 20.1.2022

Svátek má Ilona

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

leden 2022

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Farní výlet 2010

Další z řady výletů do krásné přírody. Tentokráte do okolí Bystřice nad Pernštejnem.


Vítochov - Vír - Pernštejn

V sobotu ráno jsme se sešli u kostela v Újezdě a s devátou hodinou jsme vyrazili směrem k Bystřici nad Pernštejnem. Počasí nevypadalo příliš slibně a po cestě dokonce i pršelo. Když jsme před jedenáctou přijeli do Vítochova, počasí se trošku umoudřilo a přestalo pršet. Vítochov je známý svým středověkým kostelem svatého Michala.

Od Vítochova následoval krátký pochod po červené značce až k rozhledně u obce Karasín. Tato rozhledna byla nedávno zrekonstruována a všichni si těch nějakých 149 schodů vyšlápli. Nahoře čekal okouzlující rozhled do širého okolí. Po krátkém odpočinku a svačině jsme opět pokračovali krásnou přírodou dále. Občas se nám ukázalo už i slunce.

Další cíl naší cesty byla kráz Vírské přehrady. Tato hráz vysoká 66 metrů je vděčný objekt k fotografování. Po společném vyfocení jsem celou hráz přešli a sestoupili po její stěně dolů. Krátce po cestě podél toku řeky Svrtaky jsme dorazili do vesničky Vír, která dala jméno přehradě. Tam na nás čekal autobus. Jakmile se všichni uvelebili na svá místa, tak jsme vyrazili směr další cíl našeho putování - hrad Pernštejn.

Pernštejnský hrad je velmi navštěvovaná historická památka na celé Vysočině. Zde jsme se zdrželi přes dvě hodiny a prohlédli si hrad jak zvenku tak i zevnitř. Po prohlídce jsme se ještě zastavili v podhradí v nějakém tom šenku a osvěžili i své žaludky.

Návrat do Újezda se nakonec podařil a z autobusu jsme vysedli krátce před půl sedmou. Výlet byl podařený a počasí nakonec taky vyšlo. Takže snad se příště zůčastní více "turistů."

Pavel

fotogalerie