Přesun na obsah

Dnes je 14.5.2021

Svátek má Bonifác

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

květen 2021

po

út

st

čt

so

ne

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

 

 

 

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Divadlo Poshorský penzion

Divdelní premiéra režisérského dua Pavlíny Krošíkové a Tomáše Konvice představila konverzační komedii Podhorský penzion (autor Lumír Kubátko).


Byla to naše první zkušenost s režírováním divadla, jelikož jsme se osamostatnili a Pavel Blažek nás již nevedl. Ale i tak mu vděčíme za jeho velice ochotnou pomoc s čímkoliv, oč jsme ho požádali. Často to bylo velice náročné, protože jsme o téhle práci mnoho nevěděli.

Scénář na tuto divadelní hru jsme našli na internetu. Důkladně jsme ho pročetli a rozhodli se, že ho trošku pozměníme a zkrátíme. Divadlo jsme začali nacvičovat v listopadu, měli jsme menší problémy s obsazením rolí, jelikož byl nedostatek osob. Tyto problémy jsme ale nakonec vyřešili.

Naše nácviky probíhali vždy ve středu po mši svaté, ale týden před premiérou jsme zkoušeli každý den. Kulisám a přípravě pódia jsme věnovali asi jeden víkend.

 Premiéra 29.5.2011 se docela vyvedla, lidé se smáli a nějak prominuli naše amatérské schopnosti.

Derniéra 4.6.2012 ale proběhla trošku hůře. Nedorazila nám totiž hlavní postava. Všichni jsme vyšilovali. Lidé byli již netrpělivý. Tato postava nakonec přišla až asi po dvaceti minutách od začátku s výmluvou, že myslela, že začínáme o hodinu později a že se sprchovala. Náš výkon na pódiu po tomto šoku tedy nebyl nijak dobrý.

Děj našeho vystoupení se odehrával v podhorském penzioně, kde Šimon uzavřel sázku se svou slečnou, že se do týdne třikrát zasnoubí. Ve hře došlo k záměně osob, takže jako diváci jste museli dávat pozor na to, abyste se v ději nezamotali. Hra měla humorný podtext, lehce načernalý. Šimon sázku nakonec vyhrál, ale i tak se šťastného konce nedočkal.

Po odehrání druhého představení jsme měli na oratoři všichni herci menší posezení u jídla a pití. Při hudbě mnoho z nás i tancovalo – většinou na pódiu.

Byli jsme skvělá parta, nácviky nás velice bavili. Doufáme, že se ještě někdy takto sejdeme a něco secvičíme. Jelikož teď už pro nedostatek času nic nepřipravujeme. Ještě jednou všem hráčům, ale i divákům nesmírně moc děkujeme.

Hráli: Filip Mezuláník, Renata Knížová, Filip Cupák, Pavlína Krošíková, Tomáš Konvica, Karolína Nedomová, Karolína Mezuláníková, Michal Vévar, Kryštof Kozák, Eliška Cupáková, Martin Suský

 

Za tým divadelníků:

Tomáš Konvica

a Pavlína Krošíková