Přesun na obsah

Dnes je 26.6.2022

Svátek má Adriana

SHM Klub
Újezd u Brna


Akce SHM

červen 2022

po

út

st

čt

so

ne

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

 

 

 

Zobrazit jiný měsíc


Den s Donem Boskem

Oslavu svátku Dona Boska si připomeneme i na oratoři v Újezdě. Zakladatele salesiánů oslavíme maškarním plesem, velkou souteží, stolními hrami a zahájením turnaje "Lega Calcio."


Maškarní ples pro děti

 Součástí oslav dne sv. Jana Bosca byl také maškarní ples pro malé děti na téma Z pohádky do pohádky. Za doprovodu rodičů přišlo osm dětí, které představovaly krásné a originální masky. Princeznu Jasmínu na jejím zámku navštívili kovboj, dělník, pirát, indiánka, princezna, kašpárek, motýlek a jelen.

 Děti přivítal kašpárek Rolnička spolu s princeznou, která si pro děti přichystala zábavnou soutěž. Ukázala jim záhadnou uzamčenou truhlu, ve které se ukrýval poklad. Děti plnily různé úkoly a za každý splněný úkol dostaly klíč, kterým měla jít truhla otevřít. Ale nebylo to tak jednoduché. Některé klíče byly falešné. Děti byly moc šikovné, všechny správné klíče získaly a nakonec truhlu otevřely. Uvnitř uviděly sladké odměny, které princezna Jasmína všem dětem rozdala. Maškarní ples byl zakončen vypuštěním lampionu přání. Každý si mohl něco pěkného přát a potom jsme všichni společně sledovali, jak lampion mizí za obzorem.

 Děti si zatancovaly, zazpívaly a zadováděly. Všem se maškarní ples líbil a my jen doufáme, že příští rok bude účast alespoň dvojnásobná.

 Hanka CUPÁKOVÁ

fotogalerie

Soutěžní oratoř pro školáky

 Po skončení dětského maškarního plesu se začal sálek plnit školáky, kteří dychtili po ve té tajuplné velké oratořní hře. Po krátkém přivítání začalo vysvětlování pravidel. V celé oratoři bylo umístěno pět dovednostních disciplín a jedna "hazardní."

 Účastníci se rozdělili do dvou skupin dle věku a všichni vyzarili soutěžit. V herně si mohli vyzkoušet bowling (sestřelování kuželek míčkem), zajet si Dakar (slalom s autíčkem na dálkové ovládání) a zaběhnout si akrobatický běh (pingpongový míček na pálce). V klubovně se mohli trefovat míčky do děravé krabice a pokoji to byla billiardová disciplína - sestřelit co nejvíce koulí do kapes. Bonusová disciplína spočívala v tom, že každý soutěžící si vytáhl jednu kartu a obdržel takový počet bodů jaký odpovídal tažené kartě. Během soutěžení se vytvořila ještě jedna kategorie soutěžících, a to "nejstarší."

V šest hodin večer se začalo s vyhlašování výsledků. Všem medailistům blahopřejeme a tešíme se na příští podobnou akci.

mladší

  1. Ondra BLAHO        148 b.
  2. Maruška JAŠKOVÁ 142 b.
  3. Jirka Šplouchal      124 b.

starší

  1. Pavel PEJŘ            167 b.
  2. Martin SUSKÝ        164 b.
  3. Michal VÉVAR        162 b.

nejstarší

  1. Václav JAŠEK         242 b.
  2. Michal CUPÁK         219 b.
  3. Vláďa NEDOMA       192 b.

 Pavel BLAŽEK

fotogalerie

Večer stolních her

 Dnešní setkání hráčů stolních her bylo tak trošku neobvyklé. Nebylo to klasicky odpoledne jak vždy, ale až večer. A navíc hlavní náplní večera bylo zahájení dlouhodobého turnaje ve stolním fotbálku "Lega calcio." K tomuto zahájení se sešlo na 40 lidí. Na stolní hry jich v sálku oratoře zůstala asi polovina. Hrály se tradičně dobré a zábavné hry, které snad nikdy neomrzí. Kolem půl deváté se všichni rozešli domů a mohou se těšit na 2. dubna, kdy vypukne další večer stolních her.

 Pavel BLAŽEK

fotogalerie